Dotazy

Tetování Permanentní Make Up Ostatní

Nenašli jste odpověď? Pošlete nám otázku a my se vám pokusíme odpovědět.

Piercing

Bolí piercing do jazyka??

Nebolí... jazyk je nejméně problémový piercing s minimální bolestivostí, jen následující hodiny po aplikaci jsou trochu drsnější - otok, horší výslovnost, citlivost. Vše se dá zvládnout ledem a klidem.

Jak dlouho se hojí piercing v pupíku??

upík se bohužel hojí nejdéle...někdy i 2-3měsíce, není vyjímkou ani půl rok. Dodržování hygieny, čištění,vhodná ozdoba- to vše zaručuje rychlejší zhojení..mořská sůl nebo tea tree olej 3% taky dokáží hodně. Chce to trpělivost:o)

Který piercing je nebezpečnější?

Žádný piercing není životu nebezpečný, pokud je odborně provedený, za sterilních podmínek, vhodnými šperky...a samozřejmě následnou péčí. Pokud Vás někde ve sklepě propichuje kamarád starou jehlou, kterou opálil nad zapalovačem se slovy: neboj,nic nechytíš...tak tam bych se o život bála, minimálně o vážné poškození zdraví:o)

Kolik stojí piercing do pupíku?

viz ceník :o) ozdobu z titanu si vyberete na místě...

Dá se udělat najednou do jazyku double piercing?

Lepší je postupně, tak po měsíci...a po celou dobu hojení obou piercingů nechat delší činky(kvůli otoku, který může přetrvávat déle)

Pícháte genitálie?

Asi máte na mysli intimní piercing:o)) nedělám...ale doporučím kam s ním/ nebo s ní..:o)

Vyndala jsem si piercing (z obočí) a už mi tam v tom místě obočí neroste (je to už dva roky).

Bohužel Vás zklamu, ale obočí už asi neporoste nikdy...je to jako následek nešetrného vytrhávání- tam už obočí taky přořídne a nedorůstá . Řešení je právě permanent, jen lehké prostínování(pročárkování) tam, kde Vám obočí chybí...

Mám v nose stříbrnou naušnici a udělala se mi kolem taková červená skvrnka, nechce zmizet,jak to mám léčit??

Především okamžitě změnit naušnici (za titan nebo ocel), ošetřovat jako u prvního propíchnutí, opatrně manipulovat a nesahat. Ještě můžete použít bílé zlato, na něj alergické reakce jsou taky minimální. Mělo by se to cca do týdne začít zklidňovat...

Bolí piercing chrupavky?

Opět se musím opakovat...jak koho! Chrupavka je nepříjemná, trochu křupne a cítíte větší tlak... rozdíl v citlivosti je nepatrný. Trochu hůř se hojí.

Kdy si můžu vyměnit naušnici v jazyku?

Zhruba po 14ti dnech, vyjímečně i dřív.

Dá se umrtvit obočí před piercingem?

Sice dá, ale je to zbytečné... je to chvilka a jen to malinko štípne. Někdo cítí jen tlak.

Vyměnujete naušnice?

U mě zakoupené např. do jazyka ano, cizí nikoliv.

Když vidim jehlu tak omdlívám...

ak se nedívejte:o) i na tohle jsem připravená, počkám až se proberete a pak budeme pokračovat:o) Ale vážně, dá se tomu předejít psychickým tréninkem, nehladovět, nepít před alkohol, mít po ruce láhev s vodou...a dobrý je i doprovod (pokud možno ne hysterická kamarádka:o)

Máte formulář na piercing,když mi není osmnáct?

Formulář je k dispozici ve studiu.

Mám už asi rok píchnuté ucho, chrupavku, a ne a ne zahojit... pořád mi to hnisá a bolí, naušnici mám titanovou.

Pokud jste již vyzkoušela všechno možné, výměnu naušnice za jiný kov, různé mastičky a dezinfekce... radila bych vyndat, nechat zahojit a píchnout znovu. Někdy je prostě špatné místo, napíchnutá cévka, akupunkturní bod, cokoliv... a rána se nezhojí. Nebo vaše tělo nesnese jakýkoliv cizí předmět:o) I zánět se dá vyléčit... trvá to dlouho, ale dá. Jen někdy si organismus jede po svém... pak je lepší kapitulovat.

Pícháte i vlastní naušnice??

Píchnu... ale neručím, jestli je ozdoba z vhodného materiálu (tittan,ocel,zlato)

Rodiče jsou rozvedený,kdo mi má napsat povolení k piercingu?

Ten, u koho jste v trvalé péči... rodiče si někdy dělají naschvály:o)

Jaký materiál je na ozdoby nejvhodnější?

ednoznačně titan... na prvopiercing je nejlepší, bez problémů jej tělo přijme (samozřejmě na vyjímky). Chirurgická ocel taky jde, ale kupovat jen v ověřených prodejnách (nejlépe pierc.salonech), v současné době je větší nabídka pierc.ozdob z Polska, Ukrajiny, které v žádném případě nesplňují normy Hl.hygienika ČR (jedinou jejich výhodou je levnější cena). Nicméně k čemu je levná ozdoba v hnisajícím piercingu, že?

Trpím často na rýmu,můžu si dát přesto propíchnout nos?

nejdřív bych si zjistila(být vámi) proč ta rýma... může to být alergie na "něco"( nebo "někoho":o)) a z neléčené alergie se může časem vyvinout třeba astma... Otázkou taky je, proč upozorňovat na už tak dost červený a odřený nos ještě piercingem?

V uších jsou prý nějaké body, je to pravda?

Akupunktura a akupresura zná soustavu tzv bodů, které ve správný čas a správným tlakem dokáží zbavit obtíží a dokonce i pomoci při léčbě... čínská medicína má něco do sebe. Osobně tvrdím, že je bezpečnější piercing pupíku nebo jazyka než ušní boltec jako řešeto kolem dokola. Rozhodnutí je fakt na každém, když už tak preferujte bezpečný a sterilní provedení...

Mám rovnátka, můžu si píchnout jazyk?

Počkala bych až je vyndáte:o) už tak toho kovu tam máte až až... pokud nemáte plastová.

Tetování

Když mi není 18let, musí se mnou rodiče??

Do 15ti let požaduji přítomnost alespoň jednoho z rodičů (pominu-li fakt, že jít do percingu nebo kérky takhle brzy je neuváženost), mezi 15-18lety stačí písemné potvrzení se jménem, telefonem a datumem a věta: souhlasím aby můj syn/dcera si nechali provést piercing (kam)nebo tetování( kde) a podpis jednoho z rodičů. Někdy se domlouvám s rodiči i přes telefon.

Za jak dlouho po tetování můžu do solárka?

Tetování, i zahojené, by nemělo přijít do styku s UV zářením, barvy blednou,už jednou porušená kůže dostává co proto... Všichni víme jak je sluneční záření škodlivé a všichni dobrovolně ležíme a opalujeme se:o) Když už chcete mít pokožku jak jihoafrická babička, tak alespoň na svoji kérku používejte vysoký ochranný faktor!!

Když si přinesu svůj čínský znak,uděláte mi ho?

dsacUrčitě:o) jen bez záruky co znak ve skutečnosti znamená... ručím jen źa ty "svoje". Při výběru čínských, japonských, egyptských apod znaků to chce být opatrný... klasické vyhledavače Vám někdy přeloží uplný nesmysl...dsacds

Bolí odstranění tetování?

Tak to netuším... záleží jakou metodou se tetování odstraňuje, jak je veliké, do jaké hloubky, jak je kvalitně udělané (barvy atd). Podle mého názoru je to na více sezení, možná dělané v lokále (znecitlivující masti).

Jak dlouho je oteklý jazyk po piercingu?

Jak kdy... někdy je do 48hod otok na ústupu, záleží na následné péči(led,klid), někdy se s tím organismus vyrovnává déle. Rozhodně by se neměl po 48hod otok zvětšovat.

Za jak dlouho po píchnutí jazyka budu mluvit?

Ihned:o)jen budete mít v prvních dnech perfektní anglický přízvuk... jako horká brambora v puse. Nebo taky nikdo nepozná, že máte čerstvý piercing. Jen první hodiny po aplikaci je dobrý klid, tudíž i minimálně brebentit...

Zajímalo by mě jestli má posilování (rychlý nárust oběmu) vliv na tetování. Myslím že se kůže rozpíná.

Záleží na umístění a motivu, ale daleko horší je rychlý nárúst váhy (popraskaná kůže,celulitida). I když pravda je, že vrcholový kulturista moc velké obrázky na sobě nemá:o)) nebyly by mu tak čitelné svaly. Obecně běžné posilování s dobře vybraným motivem není problém.

Líbí se mi květinové vzory, ale ne klasický růže, máte něco?

Mě se taky docela líbí, takže mám:o))

Chci si nechat vytetovat větu v hebrejštině, jde to?

Samozřejmě... mám překladatele (rozumějte fyzickou osobu, internetové překladače někdy přeloží nesmysl - proto na ně pozor! :o)

Existuje alergie na tetovací barvy?

Alergií je čím dál víc, na cokoliv a kohokoliv... pokud jsou barvy ověřené, schválené, nemíchané s tuší nebo uhlem, neměly by dělat nic. Jen u některých extremně citlivých jedinců se může objevit podráždění kůže, v prvních dnech zarudnutí.. .ale to je způsobeno spíš dezinfekč. prostředky atd.

Bolí tetování na břiše?

Každý vnímá bolest jinak, někdo se hystericky kácí už při pohledu na jehlu, někdo u toho spí... tetování je možná na některých místech nepříjemné, ale o kruté bolesti bych nemluvila:o) Rozhodně ale NEDOPORUČUJU jít v den tetování na solárko nebo si kůži spálit na přímém slunci (a dát si 30minut-stalo se!!!) Je to jakoby pak do Vás zajíždělo milion jehliček... tam bych i o bolesti mluvila.o))

Můžu u tetování pít alkohol?

Před tetováním ne, po tetování si dělejte co chcete:o)) doporučila bych ale být alespoň den v klídku (samozřejmě podle velikosti - motýlka pivo nezabije)

Máte tetování?

Mám:o)

Kolik stojí ornament na rameno? tak 5x5 cm.

Kolem 1500,-. Někdy menší je dražší než větší.

Jak je to s tetováním v létě?

Už jen proto, že se nebudete moct několik dní máchat ve vodě a opalovat... bych to nechala na září anebo až po dovolené (Vaší:o) Nicméně někdo má na sebe čas jen o dovolené..a k moři jezdí v zimě.Takže klidně...

Jak se chráníte proti žloutence,která ted všude řádí?

Pokud vím, největší výskyt je mezi narkomany a bezdomovci, je to logické... s hygienou si hlavu nelámou. Bohužel se pak může stát, že někde na veřejných WC chytnete to, co vám ovlivní dost dlouhou část života... Ale v tetovacím nebo piercingovém studiu se to nemůže stát, věřte mi, pokud dodržují všechny zásady práce s kontaminovaným materiálem, protože každý odpad(jehly,použité rukavice,čtverce,zbytky barev) se bere jako potencionální nebezpečí... takže nejvíc jsem ohrožená já:o) na Vás je vše na jedno použití, i sterilizátor dnes dokáže pomocí detekčních trubiček evidovat jestli je vše v pořádku... Takže vážně bych se víc bála košíků v hypermarketu nebo madla v metru.

Umíte římsky?

myslíte římské číslice :o))Umím jako snad každý do dvaceti... ale mám na to prográmek :o))

Budete chtít zálohu za návrh?

Přiznám se, že poslední dobou se mi stává, že se s něčím kreslím, připravuju, objednám...a zákazník nepřijde na domluvený termín.Ztráta času..takže ano, beru zálohy!!

Můžu se nechat tetovat těhotná?

dsaNázory se různí, rozhodně ne celá záda a rozhodně ne v prvních třech měsících nebo 14 dnů před termínem :o))Obecně, když se cítíte ok, proč ne....těhotenství není nemoc. V období kojení ale nedoporučuju.cdsacds

Jaký máte názor na vyřezávání do kůže?

Moc krve, moc biologického odpadu...nelíbí se mi to.

Proč děláte jen ty přiblblý ornamenty? Jak se vám to může líbit?

Pro někoho přiblblý, pro někoho to nejhezčí....někdo omdlívá z vetřelců a lebek, někdo se hroutí při pohledu na motýlka na květince :o)) Je každého věc, co má rád, co se mu líbí...dělat z tetování kult, který náleží jen těm, co za každou cenu musí mít otvor do střev zdobený srdcem s nápisem "Mama I love you" ..je blbost. Pokud někdo miluje Míšu Kuličku, aŤ si ho klidně nechá udělat, pokud někdo má rád jen jednoduchý ornament, je to jen a jen jeho věc. Nehraju si na Boha, abych soudila, co je in a co ne...Maximálně můžu poradit, že delfín ve výstřihu bude za pár let vypadat trochu vesele:o)))) P.S. Nesnáším srdíčka!!:o))

Permanentní make - up

Slyšela jsem , že permanentní make - up je jiná metoda než mikroimplantace.

Taky jsem slyšela:o)) je to jen marketingový tah... vysoká cena, luxusní prostředí, údajně jiné barvy... princip je naprosto shodný s klasickým permanentem.

Dá se permanentním make - upem překrýt jizva?

Pokud máte na mysli jizvu např. v obočí, tak určitě. I drobné jizvy ve rtu (po oparech)se dají zkorigovat vhodně zvolenou barvičkou. Jen musí být jizva starší než půl roku (podle velikosti).

Chtěla bych vytetovat linky kolem očí, jako takové kočičí oči, jde to?

Jde... důležité je si uvědomit, že to nemáte jen na týden:o) dělají se většinou černé, ve vnějších koutcích lehce zvednuté a spojené.

Jak dlouho jsou oteklé rty po permanentním make - upu?

maximálně jeden den, stačí promazávat aby stroupky nestahovaly okraje rtů, pít brčkem a vůbec je nijak nenamáhat:o) Někdy pomůže sáček s ledem.

Kdybych si nechala udělat linky nad řasy jak dlouho by mi to vydrželo?

Oční linky většinou vydrží 2-3roky.

Slyšela jsem, že při permanentním make-upu na rty barva nedrží hned , je to pravda?

Kdo tvrdí, že permanent chytá a drží každému stejně, tak ten lže... Konkrétně na rtech a očních linkách je to většinou na dvakrát (někdy i více). Definitivní odstín je znát až tak cca po měsíci. Samozřejmě , že existují vyjímky, kdy nechytí vůbec anebo drží výborně ihned po první aplikaci... zrovna tak výběr odstínu barvy pigmentu je velmi velmi důležitý, na vzorníku jsou vidět jen syté "čárky"z barev, kůže je jiná. Při práci vidím ten rozdíl v prvních tazích jehly, někomu chytá ihned, někomu až po x obtaženích, někdo je hned zabarven do červena (způsobené stíráním přebytečné barvy), někdo je ready i po hodinovém sezení a může vyrazit na ples:o) Stávají se případy ,kdy barva chytne výborně, i odstín je v pořádku a za týden mi klientka volá, že nemá na rtech(obočí to nedělá) vůbec nic.. .pak nezbývá než to zkoušet dál. Samozřejmě po dohodě se zákaznicí. U všeho je proto jedna korekce zdarma, vždy je dobré ji využít. Někdy trvá i měsíc než si barva tzv. sedne. Chce to trpělivost...

Chci si nechat udělat permanentní make - up obočí,ale neni mi 18let,vadí to?

Musíte mít písemný souhlas jednoho z rodičů..je to porušení kůže jako tetování nebo piercing.Navíc u permanentu obočí musí být hodně důvodů proč do toho jít v tomhle věku.

Jak dlouho trvá kontura rtů?

Cca hodinu, s předkreslením, poradou, výběrem barev , poučením..hodinu a půl.

Trpím často opary a mám rty jakoby rozlezlé,dá se s tím něco dělat?

Od toho permanent je, právě kontura rtů Vám rty zcelí a jakoby uzavře... Jen je někdy dobré před aplikací preventivně nasadit vitaminovou bombu, tzn vysoké dávky vit. C a B.

Bolí permanentní make-up rtů víc než obočí??A jak dlouho se to hojí?

Obočí není tak citlivé, rychleji se hojí a je fakt,že bolí mín. At se už umrtvuje nebo ne (někdo mast na znecitlivění ani nechce). Rty se musí umrtvit vždycky, jsou hodně prokrvené a proto taky déle trvá než se zahojí (jsou i víc namáhané).

Chci linky na oči,ale ne klasickou černou,jaké máte jiné odstíny černé?

černošedá, černomodrá, černohnědá...

Jak dlouho trvá udělat rty?

CCa hodinku a půl,i s pohovorem...

Chtěla bych černé linky uplně slaboučké nad řasami.Jde to?

Jde, oko je jen lehce zvýrazněné...každému silné linky nesluší.

Dobrý den, nemám dotaz, chci jen zveřejnit svou zkušenost, pro ostatní potencionální zákaznice, co se týká permanetního make-upu, nenašla jsem odkaz, kam svou zkušenost vložit, takže pokud váháte, zda do toho jít, nebojte se toho, jděte do toho mám obočí a horní a dolní linky a zvlášť to obočí dělá s obličejem vážně moc, paní Pavla Vám ho nejdříve načrtne a pokud souhlasíte s tvarem, až pak vám udělá permanentní make-up. Samozřejmě to trochu bolí, ale jak se říká, pro krásu se musí trochu trpět a dá se to vydržet Doporučuju nelekat se barvy, že je příliš tmavá, vydržte, zesvětlí !! Těsně po zákroku a ještě cca 7-10 dní to bude tmavé, dost tmavé, ale pak se vyloupnete do krásy, vše už bude vypadat přirozeně. Pro ten pocit, že ráno po probuzení, i když jste odlíčená, vypadáte jako člověk s obličejem , to stojí za to . Ahoj všem. Jitka V.

Díky,to potěší:o)

Dobrý den, dotaz nemám, chci se jen podělit o zkušenost s paní Pavlou. Je to velmi šikovná, zkušená profesionálka a zároveň příjemná žena, která ochotně a dobře poradí. Pokud se budete rozhodovat o někom, kdo Vám bude dělat permanentní Make-up, vřele Vám ji doporučuji. Tereza P.

děkuji mnohokrát... Ježiš..aby to nevypadalo,že si to píšu sama!!! :o)))

Chtěla bych vytečkovat oční linky, mezi řasami..jde to?

jde..je to trochu nepříjemné, ale vypadá to přirozeně...někdy vypadne pár řas :o))ale neděste se, zase dorostou. Řasy se obnovují jako vlasy, nehty apod.

Chtěla bych si vyplnit rty, abych nemusela používat rtěnku.

Myslíte stínování rtů, jde to..je to dost bolestívá záležitost, rozhodně minimálně dvě tři návštěvy. Někdo má rty hodně prokrvéné, chytá hůř..u bledých bezkrevných rtů je lepší volit přirozené odstíny pigmentu, bo budete jako Kačer donald:o)

Dají se vystínovat oči?

Dají, jen nádechem...většinou se to dělá od řas směrem ke straně. Tvoří to pak jakoby rozmazaný stín od tužky na či.

Děláte linky do vnitřního oka?

Pokud seženu dobrovolníka, zkusím to :o)))

Můžu jít na permanentní make up přes léto?

I když se to obecně nedoporučuje, tvrdím, že naopak přes léto o dovolené má člověk na sebe čas...Takže můžete, oči chránit brýlemi a rty mazat krémem s UV faktorem. Jediné co v prvních dnech ne:nemáčet v rybníce!:o)

Děláte i ruční make - up?

Myslíte tzv.techniku SofTap..nedělám . Víte, ono je celkem jedno, čím a jak to děláte, pořád je to zásah do pokožky a pořád záleží na šikovnosti toho, kdo to provádí. Jen je pravdou, že různě cizojazyčné a znešené názvy dělají permanent zajímavější a novější:)Ale použití pigmentů, nákresy, hojení, postup...stále stejnej.

Ostatní

Malujete henou?

ne

Chtěla bych industrial, musím se objednat??

Určitě... stačí tak den dva předem...

Děláte slevy?

Určitě... na permanent sledujte web, na tetování info v salonu...

Je pravda, že hena je alergická?

podle toho, jak mě ted naháněla hygiena, tak na tom asi něco bude...i když s ní nedělám a dělat nechci.Pravdou je, že hena, která se k nám dováží, asi nesplňuje všechno co má, proto je na ní spousta alergických reakcí...nehledě k tomu,že když si necháte udělat obrázek někde na pláži, pak se s tím vyvalujete na ostrém slunci, může to nadělat paseku.

Můžu v jeden den si nechat piercing i tetování?

Proč ne, záleží jen na Vás. O oboje se budete muset tak jako tak starat.

Studio Rosemary @ 2024